Jak dopasować tapety do fototapet?

Jak dopasować tapety do fototapet
Jak dopasować tapety do fototapet

Piękne fototapety, przyjemna kolorystyka i oryginalny motyw: wszystko to leży u podstawy stworzenia wnętrza, idealnego do wypoczynku...

Jednak, aby osiągnąć sukces, ważne są nie tylko zdjęcia i rozmiary brytów, ale i oprawa, którego funkcję pełni wykończenie ściany. Jak dopasować tapety do fototapet i o czym należy pamiętać przy organizacji przestrzeni? Jakie metody są niezawodne, a jakie lepiej wykorzystać w innych pomieszczeniach. Przeanalizujmy!

Zasady łączenia

Wahacie się jakie tapety dopasować do fototapet? Zasady są dość proste i w dużej mierze mają związek z tłem. Wystarczy kilka wskazówek od projektantów, aby osiągnąć pożądany efekt bez szczególnego wysiłku. Więc: 

  1. Przemyślcie sobie, ile miejsca powinna zajmować fototapeta, tak aby zachowała swoje proporcje.
  2. Należy zadbać, aby motyw na fototapecie łączył się z designem tapet, ale nie zlewał się z nim.
  3. Wybierzcie optymalny wariant zdjęcia z uwzględnieniem przeznaczenia pomieszczenia. W sypialni i salonie najlepiej sprawdzą się niezwykłe krajobrazy, wielkie kwiaty i wizerunki miasta. Do kuchni, pokoju dziecięcego i łazienki tematyczne koncepcje w soczystej tonacji.
  4. Pozbądźcie się standardowych szablonów. Tapety nie tylko można przyklejać na ściany. Oryginalne motywy i dobra jakość materiału, pomogą ozdobić sufit, oddzielną strefę lub miejsca naprzeciwko ściany z fototapetą.

Na pierwszy plan wychodzą jakość i nasycenie obrazu, wymiary jego fragmentów i tematyka. Biorąc pod lupę takie detale, z łatwością możecie podzielić przestrzeń, podkreślić interesujące cechy designu i zorientować się jakie fototapety pasują do tapet w tym przypadku.

Jak optycznie poszerzyć przestrzeń

Przedpokój i pokoje bez naturalnego oświetlenia

Proste zestawienie tapet i fototapet – doskonała okazja, aby poszerzyć lub zmniejszyć przestrzeń w pomieszczeniu. Kwestia ta dotyczy w szczególności małych i ciemnych przedpokojów i łazienek, które wymagają dodatkowej uwagi. Przykładowo, jeśli lubicie miejskie krajobrazy, ale nie macie zielonego pojęcia, jak dopasować tapety do fototapet z wizerunkiem miasta nocą – najlepszym rozwiązaniem będzie kontrast. Jedynym sposobem, aby tchnąć do pomieszczenia lekkość jest wybór jasnych, jednobarwnych tapet lub z drobnym wzorem. W ten sposób poprawnie rozstawicie akcenty w pokoju, nie przeciążając wnętrza zbędnymi szczegółami.

Jeśli okna pokoju wychodzą na północ

Doskonałą opcją do wnętrz z minimalnym naturalnym oświetleniem, staną się fototapety z dużymi jasnymi elementami. W kwestii aranżacji ścian polecane są również jasne, ale nie zbyt nasycone odcienie. Na przykład, żółty przyciąga światło, tworząc zarazem cieplejszą atmosferę.

Dobrze oświetlone pomieszczenie

Jeśli chcemy ozdobić takie pomieszczenie fototapetami, wykorzystując do tego przy okazji zwykłe tapety – możliwości są nieograniczone. Warto jednak pamiętać, że rozmiar płótna i rysunku zawsze powinny być dobierane pod wymiar pokoju.

Dodatkowe możliwości

Wykorzystując kombinacje tapet można nie tylko udekorować ścianę, ale i umiejętnie podzielić pomieszczenie na strefy. W tym pomogą wam pionowe i poziome pasy, oddzielne wstawki z obrazami, a nawet poszczególne fragmenty fototapet. Wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu to wasze osobiste oczekiwania i fantazja.

Materiał przygotowany przez projektantów sklepu internetowego fototapet Uwalls.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Eleganckie prezenty na święta od Estee Lauder
Kosmetyki należą do grupy najczęściej wybieranych prezentów...
środa, Grudzień 12, 2018 - 10:26
Bestsellerowy prezent świąteczny? Kup go bez wychodzenia z domu!
Lubisz robić zakupy online? Świetnie się składa, ponieważ w...
środa, Grudzień 12, 2018 - 09:35
Opaski dla dziewczynek a pozostawanie w centrum uwagi
Jest rzeczą oczywistą, że modowe trendy nie dotyczą tylko do...
środa, Grudzień 12, 2018 - 08:30
Zegarki Raymond Weil jako dzieła sztuki
Zegary, zegarki, zegareczki. Fascynują się nimi nie tylko ko...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 15:04

  

Reklama