Co jest najpiękniejsze w byciu mamą? Wyniki!

Codzienne radości, magiczne chwile, cudowne momenty czy to wewnętrzne uczucie, że jest się dla kogoś? Co jest najpiękniejsze w byciu mamą? Odpowiedzcie na to pytanie i wygrajcie pakiety atrakcyjnych nagród!

Timotei Zachwycające Wzmocnienie – szampon + odżywka
Olive Tree Spa Clinic – balsam różany + Manicure Gel Scrub różany + Manicure Soak różany
Top Secret – promocyjna karta rabatowa -50% na kolekcję wiosna-lato 2016
Eveline Cosmetics – Maseczki Multimasking + przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Laser Precision® + krem do precyzyjnej pielęgnacji nóg Laser Precision® + krem ujędrniający Laser Precision® 40+

 

Sylwia - marcelek15

W byciu Mamą najpiękniejsze jest poczucie odpowiedzialności, które kształtuje i rozwija. Patrzę na swoich synów i wiem, że nie mogę stać w miejscu. Wiem, że muszę walczyć o swoje marzenia, które mają służyć także ich dobru. To uczucie ważności, bo wielokrotnie dowiaduję się, że jestem swoim synom bardzo potrzebna, i oni wypatrują jeszcze na zakrętach mojej ciepłej dłoni... Jestem mamą, która patrzy na swoje dzieci jak na rosnące słoneczniki. Są uśmiechnięte, radosne, a mi ich radość dodaje skrzydeł szczęścia i poczucia niezwykłości... Tak, czuję się niezwykła, bo mam dwóch wspaniałych synów, dla których na razie jestem ochronnym żaglem, ale staram się ich wypuszczać na otwartą wodę... Oczywiście bacznie patrząc na ich wzloty i upadki... Z czasem będę ich kompasem, który poprowadzi ich tą właściwą drogą...

W byciu Mamą najpiękniejsze jest poczucie, że daliśmy życie człowiekowi, który jest odrębną i jedyną jednostką. Jest podobny do samego siebie, ale dzięki nam kształtuje swoją osobowość. Będąc mamą jestem jego promieniem słońca- moja miłość i szacunek sprawiają, że kiełkuje, rośnie, by stać się pięknym kwiatem!

Monika - mser

Ten cud życia! Magia największa na świecie!
Z miłości powstaje nowe życie- dar najcenniejszy. Różne prezenty daje los i ludzie sobie wzajemnie, ale dać najwspanialszy dar bezcenny- życie potrafi tylko matka. Dawanie siebie rodzi więź najsilniejszą we wszechświecie. Dla mnie to mistyczne przeżycie duchowe, emocjonalne i duma oraz radość, które aż ściskają krtań.

Może się w życiu wiele zawalić, ale fakt, że urodziłam dziecko i byliśmy jednością przez 9 miesięcy daje niewiarygodną siłę do zwalczania przeciwności. To jest najpiękniejsze w byciu mamą, że tworzę nowe wspaniałe życie. Dla mnie tym bardziej, bo mówili, że nie będę mogła mieć dzieci. A dałam życie wspaniałemu (brak tak wzniosłego przymiotnika) dziecku. Mój syn!

Ada - ummek

Najpiękniejsza jest więź od samego początku,gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu,odczuwanie i współżycie razem z nim,a później krok po kroku,minuta po minucie przekazywanie jemu tego czego sami uczyliśmy się od swojej Mamy.

Joanna - joannam

Najpiękniejsze chwile w byciu mamą
to bezzębny uśmiech co rano,
to wyciągnięte w moją stronę rączki
i buziaki na wszelkie bolączki.
Głośny śmiech, radosne zabawy
i małe paluszki dochodzące do wprawy,
rysują niezdarnie czerwone serduszko,
a dziecko szepcze "kocham cię" na uszko...

Joanna W

W byciu mamą najpękniejsze jest,
że najważniejszy człowiek w moim życiu jest.
Jego rączka w mojej dłoni
i świat staje, nic nie goni.
Spojrzenie pełne miłości
i nic mnie już mnie nie złości.
Uśmiech na małej buzi
nigdy mi się nie znudzi.
Zerwane dla mnie na polu kwiaty
i mogłabym pisać poematy.
Każda nasza chwila razem spędzona
jest po postu niezastąpiona.
I najpękniejsze uczucie na świecie
gdy do mnie przytula się moje dziecię.

Monika O

Z perspektywy córki najlepsze w byciu mama jest to ze mama potrafi miec niezmierzone pokłady cierpliwości. Potrafi podnieść mnie z najgorszego dołka i mimo ze jestem jej częścią (w końcu nosiła mnie pod swoim sercem 9 miesięcy) nie zmusza mnie żebym była taka jak Ona - pokazuje jak być sobą.

Aneta L

Do niedawna myślałam, że nie jestem materiałem na matkę, że nie chcę miec dzieci i że bez nich moje życie będzie łatwiejsze. Zmieniłam jednak zdanie i postanowiłam zostać mamą, czekam teraz z niecierpliwością na narodziny mojego pierwszego maleństwa i mimo iż macierzyństwo w dalszym ciągu jest dla mnie w dużej mierze niewiadomą, to wiem już, że w byciu matką najpiekniejsze są emocje, przeżycia, których żadne inne wydarzenia zastąpić nie mogą. Wydawało mi się, że jestem twardą babą, nieskorą do wzruszeń, ale możliwość usłyszenia po raz pierwszy bicia serca własnego dziecka, lub zobaczenie na aparacie USG, że to dziecko, które do niedawna istniało tylko teoretycznie, rzeczywiście jest i niedługo będzie je można przytulić, wyciskają z łatwością łzy wzruszenia. Za chwilę przede mną największe emocje i najpiekniejsza chwila w życiu matki - poród i możliwość poznania, pierwszego przytulenia, ucałowania tego małego człowieka, który jest ze mną już od kilku miesiecy...

Aneta - aneteczka166

Druga w nocy. Budzi mnie przeraźliwy krzyk dochodzący z łóżeczka. Szybko wstaje i biegne do pokoiku dziecięcego. Po drodze nabijam sobie siniak na udzie lądując na porozrzucanych zabawkach, myślę no trudno. Dobiegam do łóżeczka, zapalam nocną lampkę.. Dostrzegam mojego syneczka, który nieumiejętnie szuka swojego Dydusia. Daje mu ulubionego smoczka, całuje w czółko. Maluszek wstaje i krzyczy am am. No tak, pomyślałam, przecież trzeba zjeść, no tak. Śniadanie to czy kolacja, nieważne. Zaspana, patrząc jednym okiem robię mleczko i karmie maluszka. Idę spać. Niestety, synek ma nieco inne plany, chyba dziś nie chce spać sam. Zabieram Maluszka, jego ulubioną poduszke z Mikim i lokuje go na środku małżeńskiego łoża, a sama kłade się od kraja. Po chwili czuje dwa nowiuśkie ząbki wbite w mój nos i z pół litra śliny na twarzy. Wycieram się. Słyszę cichutkie MAMA MAMA. Całuje mojego Synusia, przytulamy się mocno i zasypiamy. Na tym właśnie polega bycie mamą.!

Anna S

Najpiękniejsze w byciu mamą jest obserwowanie rozwoju dziecka. To niesamowite, gdy patrzę na pierwsze kroki, pierwsze ząbki, pierwsze oceny w dzienniczku czy świadectwo z biało-czerwonym paskiem... Człowiek czuje się taki dumny, że dzięki oddaniu, miłości do dziecka ono jest szczęśliwe, ma marzenia i spełnia je. Nic tak nie cieszy jak uśmiech na twarzyczce ukochanego skarbusia.

Marcelina Rz

W byciu mamą najpiękniejsze jest to,że to właśnie my kobiety mamy zaszczyt karmić swoje dziecko tym co mamy w sobie najlepsze-mlekiem matki. Jak dobrze jest trzymać dziecko przy piersi i czuć jak ssie pokarm,świadomość,że dziecko wtedy jest zadowolone i szczęśliwe daje podwójną radość.

Marzena Ł

Najpiękniejsze w byciu Mamą jest usłyszeć od swojego dziecka KOCHAM CIĘ MAMO. Nie ma nic piękniejszego od tych słów.

Agnieszka - agasam9

W byciu mamą to jest najpiękniejsze,
że dzieci są dla mamy najważniejsze,
i poza nimi mało co się liczy,
chwil, w których mama myśli o dzieciach chyba nikt nie zliczy.
I także mama jest dla dzieci najważniejsza,
najmilsza i najcudowniejsza.

Agnieszka - agaro3

Najpiękniejsze w byciu mamą jest bezgraniczne poczucie bycia potrzebnym,że się jest kimś ważnym dla kogoś ponad wszystko i pomimo wszelkich przeciwności losu jakie nas spotykają np . brak kasy, lub choroby.

Aleksandra F - wyróżnienie-niespodzianka!

W byciu mamą najwspanialsze jest... obcowanie z magią...

Ostatnio moja przyjaciółka, która nigdy nie przepadała za dziećmi, a potem, gdy zaczęła myśleć, że może jednak by chciała, z powodów zdrowotnych pogodziła się z myślą, że dzieci chyba nie będą jej dane, zaszła w ciążę. Szczęśliwa, ale trochę niepewna spytała mnie jak to jest być mamą, jak to w ogóle z tym całym macierzyństwem wygląda...

Cóż jej miałam powiedzieć? Przecież tego się nie da tak po prostu kilkoma słowami określić... Powiedziałam jej, że mimo, że ja sama nigdy jakoś mocno do dzieci nie ciągnęłam, to jednak uważam, że macierzyństwo obfituje w taką ilość niesamowitych momentów, daje tak wiele przeżyć i wyzwala tyle emocji, że nic innego na świecie nie jest w stanie temu dorównać. Żadne inne przygody, wyzwania, ekscytujące zdarzenia nie są tak fascynujące i dające tyle pozytywnych wzruszeń co zdawałoby się prosty uśmiech, kilka drobnych kroczków czy tak dorosłe zdania wypowiadane słodziutkim, dziecięcym głosikiem. A ta trudna, ciężka strona macierzyństwa? Istnieje, nie da się temu zaprzeczyć, ale i tak dzień, dwa trzy później nie boli już nas tak nieprzespana noc, za to wzrusza tylko widok pierwszego ząbka. To jest chyba ta magia...

Karolina - nasze.babelkowo - wygrana!

Najpiękniejsze w byciu mamą jest moim zdaniem to, że kobieta staje się przy okazji WIELKIM ODKRYWCĄ - nawet jeśli na początkowym etapie swojego macierzyństwa nie podróżuje nigdzie poza pobliskim parkiem albo osiedlową piaskownicą ;)

Co może zatem odkryć?

Przede wszystkim - małego człowieka, który właśnie pojawił się w jej życiu i stanowi dla niej wielką zagadkę, pasjonującą przygodę, ogromne wyzwanie i niezbadaną tajemnicę. Codziennie uczy się o nim czegoś nowego i poznaje go coraz lepiej (zarówno od tej dobrej, jak i trochę mniej korzystnej strony ;) ) Każde dziecko jest przecież wielką indywidualnością, jest jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne - nigdy nie funkcjonuje według utartych książkowych schematów i potrafi zaskoczyć ją bardziej, niż wszystkie cuda świata razem wzięte.

Poza tym - wraz z macierzyństwem kobieta odkrywa nową jakość, radość życia i jego najgłębszy, niepodważalny sens. Uczy się od swojego dziecka cieszyć każdą drobnostką - dumać w skupieniu nad każdym małym listkiem na drzewie, kamyczkiem czy kwiatkiem. Uczy się porównywać chmury (jakże poetycko! ;) ) do kłębuszków cukrowej waty i rozpoznawać w nich kształty ogromnych smoków, bajkowych zwierzątek i walecznych rycerzy :) Dudnienie deszczu o rynnę czy uderzanie chochelką w emaliowany kuchenny garnek staje się dla niej nagle najpiękniejszą, najmilszą dla ucha muzyką - bo wykonywaną z wielką pasją przez tego jedynego,najważniejszego w jej życiu wirtuoza :)

I jeszcze jedno. Dzięki swojemu dziecku kobieta odkrywa również...samą siebie. Odnajduje w sobie takie pokłady macierzyńskiego instynktu, cierpliwości, czułości i troski, o jakie w czasach przed dzieckiem nigdy w życiu by się nie posądziła. Żyje uważniej i bardziej świadomie - bo już nie tylko dla siebie. Spogląda wgłąb własnego "ja" z jeszcze większym entuzjazmem, fascynacją i zainteresowaniem - coraz bardziej ciekawa, co też takiego tam odnajdzie :)

Magdalena L

Zostanie mamą to niewątpliwie najpiękniejsza z chwil. Wspominana i celebrowana przez całe życie. Tym bardziej niezwykle zjawiskowy okazuję się moment, kiedy po raz pierwszy dowiadujemy się o ciąży. Jestem młodą, aktywną mamą, która poznaje świat macierzyństwa. Jest to dla mnie wyśniona kraina, która potrafi niezwykle zmienić dotychczasowe życie i priorytety. Choć i w niej jest miejsce na smutek i rozterki, siła matczynej miłości jest w stanie wzmacniać i przetrwać każdą trudną chwilę. Najpiękniejszy w byciu mamą jest przypływ nieznanej siły i energii, która daje niezwykłą moc i chęć życia. A szczęście i radość dodatkowo wzbogacają każdy dzień z naszymi maluchami.

Patrycja P

Najwspanialsze w byciu Mamą jest poczucie spełnienia i sensu życia…
Dla moich Synków jestem najlepszą na świecie kucharką. Niezastąpioną partnerką podczas zabaw oraz ich dziecięcej twórczości…Nauczycielką życia, czasem psychologiem. Stylistką mody oraz szalonych, dziecięcych fryzur.
Jestem kreatorką ich języka, sposobu postrzegania świata oraz relacji międzyludzkich. Fotografem, rejestrującym na wieki każdy etap ich życia. Przewodnikiem turystycznym w czasie codziennych wypraw na zakupy lub do lasu… Bywam strażnikiem pilnującym przestrzegania pewnych zasad i wyciągającym konsekwencje w przypadku ich łamania. Raz surowym sędzią rodzinnym w niełatwych sporach o to samo autko… a raz najłagodniejszym uosobieniem przytulanki, kołysanki, ciszy…
W żadnej innej dziedzinie życia nie wykazałam się na tak wielu rozmaitych frontach. Żadnej innej nie poświęciłam tyle serca ani czasu. Żadna inna nie okazała się spełnieniem marzeń… Najwspanialsze jest właśnie to, że jestem Mamą.Najukochańszą i niezastąpioną.

Katarzyna - katarzyna.kasia2

Najpiękniejsze w byciu mamą… są te niewypowiedziane chwile szczęścia. Chwile rozpierającej dumy, zaszczepionej bezkresnej radości, magicznego uśmiechu, który w mig łagodzi wszystkie świata bolączki. Najpiękniejsza w byciu mamą… jest ta niezmierzona siła, która sprawia, że jedna kobieta na swoich barkach ciężar niebywały dźwiga. Ciężar, cały trud lekkim jak piórko się staje, kiedy tylko maleńka iskra w oczach dziecka błyśnie, gdy jego twarz uśmiech rozpromieni. Macierzyństwo to permanentny stan zakochania. Dzięki tej małej istocie, dla której całym światem jesteś, która zawzięcie przez pół domu pełza, żeby dotyk Twej stopy poczuć. Czuły dotyk małej dłoni, uśmiech, ten zaraźliwy, zniewalający uśmiech.

Natalia - natalia473

Najpiękniejsze w byciu mamą jest uczucie spełnienia i dumy, że coś w naszym życiu wyszło bez skazy, mankamentów, wad. Gdy pierwszy raz widzimy na lekarskim ekranie malutkie serduszko bijące tuż pod naszym sercem, gdy jego bicie wydaje się być najpiękniejszą melodią świata. Później pojawia się uczucie tak silne i bezwarunkowe jak tylko możemy sobie wyobrazić. Miłość, której nic nie jest w stanie zabić, umniejszyć, przewartościować. I zaczynasz w tym maleństwie widzieć siebie sprzed wielu lat, widzisz podobne minki, podobne gesty, taki sam rodzaj śmiechu, upartość, zawziętość lub nieśmiałość i skromność.

Oglądasz zdjęcia, przykładasz je obok siebie i czujesz każdym centymetrem, że to Twoja krew, Twoje ciało, część Ciebie. Dopóki nie usłyszysz pierwszego „mamo” masz wrażenie, że wszystko już widziałaś i czułaś, że pierwsze zakochanie, pierwszy raz złamane serce i pierwsze usłyszane bicie serduszka były tymi WIELKIMI wydarzeniami, wtedy pojawia się pierwsze „mamo” i czujesz, że przebiło wszystko co do tej pory widziałaś i czułaś. Kiedy w miłość partnerską wkradają się rutyna, codzienność i obowiązki a Ty ubierasz sukienkę i nie jesteś przekonana o swojej urodzie, wdzięku i kobiecości, Twoja mała córeczka patrzy na Ciebie z zachwytem mówiąc „mamo jesteś taka piękna i masz najpiękniejszą sukienkę” zaczynasz to dostrzegać, bo nawet najsłodsze komplementy nie są w stanie wygrać ze szczerością dziecka.

Gdy słyszysz pierwszą piosenkę o sobie i dostajesz pierwszą laurkę czujesz się taka ważna i wielka, jedyna i wyjątkowa dla tego maleństwa, które nie widzi poza Tobą świata. Dziecko popełnia pierwsze błędy, przychodzą pierwsze rozczarowania a Ty nadal kochasz bardziej i bardziej, aż do utraty tchu. Co jest najpiękniejsze w byciu mamą? Uczucie, że nasze kroki, decyzje, czyny przyczyniły się do stworzenia czegoś tak pięknego, niewinnego, nieskazitelnego jak nowy człowiek. Pewność, że nasze serca nie są kamieniami, bryłami lodu, że tkwią w nas tak ludzkie emocje i wielkie pokłady miłości. Duma, że oto ja zwariowana kobietka, potykająca się o własne nogi na prostym chodniku, która regularnie raz w miesiącu mówiła sobie „do niczego się nie nadajesz” sprawiła, że małe ziarenko wykiełkowało, podrosło, puściło pąki, zakwitło po to by kiedyś w przyszłości czuć to co Ty teraz.

Patrycja F

Tak naprawdę wszystko jest piękne w byciu mamą! Każdy dzień jest inny i wyjątkowy, nic nie można zaplanować i to najbardziej lubię :)

Anna W

Najpiękniejsze w byciu mamą, to szczęście dziecka, jego uśmiech radość i miłość.

Katarzyna - fronia

Najpiękniejsze w byciu mamą są... te niewypowiedziane chwile szczęścia. Chwile rozpierającej dumy, zaszczepionej bezkresnej radości, magicznego uśmiechu, który w mig łagodzi wszystkie świata bolączki. Taki wyjątkowy moment zapewnili mi ostatnio moi chłopcy - mąż i niespełna 3-letni synek. Wracając do domu z pracy otrzymuję sms-a: „Mamuśka wracaj szybko do domku…” Przyśpieszam kroku, obawiając, że coś się stało. Otwieram drzwi, a tu wszystko tak jak powinno być. Zjadam obiadek i nagle dostaję zaproszenie do pokoju synka. Wchodzę a tam: HAWAJSKA ARANŻACJA- piasek zamiast paneli (tzn. folia, a na to piasek), basen z wodą, leżaczki i ta muzyka… Najpierw dostaję koktajl z palemką, ale teraz przejdźmy do najważniejszego… HAWAJSKI MASAŻ w wykonaniu moich najukochańszych chłopaków i to w takim miejscu. Kładę się wygodnie na ręczniku, czuję małe rączki jak i te większe masujące moje plecy. A co to za zapach? Pina colada! Mmm…. Po prostu odpływam. Zwykły masaż, a jednak niezwykły. Takie odprężenie mogłoby trwać cały czas. PS. Kocham Was chłopcy :)

Elżbieta - sallybrovn

Najpiękniejsze w byciu mamą jest spojrzenie dziecka, w którym mieści się cała miłość świata, bezgraniczne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Nawet wiążąca się z tym olbrzymia odpowiedzialność, żeby sprostać i nie zawieść nie jest w stanie umniejszyć płynącej z tego spojrzenia dumy i radości. Nawet w najtrudniejszych momentach dodaje ponadludzkiej siły i poczucia szczęścia...

Dagmara P

W czasie ciąży moja wyobraźnia pracuje na 100%. Nie wiem jeszcze, jak to jest mieć dziecko, więc obserwując inne matki, czytam o macierzyństwie na forach, blogach i w gazetkach, budujesz swoje oczekiwania co do tego, jaki ma być malec, do kogo podobny, jaką ty będziesz mamą, czy podołam i jak ułoży się nasze życie.

Jestem w 6 msc ciaży i oczami wyobraźni widzę siebie jako matkę, uśmiechniętą, pogodną, tulącą swojego synka, przewijającą go,ale... z drugiej strony przemęczoną, zmartwioną ciągłym płaczem malca, kolkami, wątpliwościami czy aby na pewno dasz sobie radę, czy aby na pewno robię dobrze?

I przychodzi taki moment, gdy uśmiecha się do mnie po raz pierwszy moje dziecko i zapominam o tym wszystkim co trapiło...

Najpiękniejsze w byciu mamą jest to, że mam dla kogo żyć, mimo, że łatwo może nie być, ale są chwile magiczne, szczęśliwe, które przywracają sens bycia i życia dla swojego synka;)

Karolina - karcik

W byciu mamą najpiękniejsze jest to ,że ma się sens życia.Cudowna jest świadomość ,że jest ktoś kto zawsze Cię potrzebuje i dla kogo musisz być silna bez względu na wszystko.Fajnymi momentami są także wieczory gdy male ,ciepłe rączki wtulają się w Ciebie po czym zasypiają ,a ty masz chwile oddechu ,ktòra cieszy Cię bardziej niż wygrana w lotto :)

Justyna - justa8407

Najpiękniejsze w byciu mamą jest to,że mogę codziennie obserwować rozwój,emocje,okazywanie uczuć,pasje małych istotek,którym wraz z mężem daliśmy życie i które same nadają sens całemu mojemu życiu.
Najpiękniejsze jest to,że mogę wzruszać się na przedszkolnych i szkolnych przedstawieniach,słyszeć "kocham cię mamuś",czuć utulenie przez małe rączki :) , być wzorem do naśladowania , być "wyrocznią" w doradzaniu :).
W byciu mamą najpiękniejsze jest to,że dane mi było w ogóle nią zostać :)

Asia W

Najpiękniejsze w byciu mamą-
mieć istotkę ukochaną.
Każdy uśmiech, każde słowo-
narodziłam się na nowo.
Każde klocki rozwalone
i rysunki nie skończone.
Każdy ząbek, pierwsze kroczki,
wyciągnięte w górę rączki.
Każda plama na dywanie
i na łóżkach też skakanie.
Każde w nocy krzyki głośne
i kwilenie też donośne.
Każdy spacer, każde zdjęcie
każde inne też zajęcie.
Każdy wspólny nasz obiadek
każda drzemka czy upadek.
Każde w szkole przedstawienie,
Każde małe przewinienie.
Każda łza, każdy strupek,
każdy jeden jego smutek.
Każdy wierszyk czy piosenka-
serce moje z dumy pęka!
Skradłam swoją gwiazdkę z nieba,
nic mi więcej już nie trzeba.
Najpiękniejsze w byciu mamą-
być w istotce zakochaną!

Elżbieta - ela.pioro24

Mama... to ta najważniejsza osoba, która małemu szczęściu rękę właściwą poda!
To ona świat pokazuje - co człowiek, owad, pies czuje?
To ona wstaje, utula, a nawet delikatny uśmieszek serce jej na maxa rozczula.
Najpiękniejsze jednak co daje bycie mamą jest to, że każdy dzień wygląda odmiennie-już nie tak samo...
Każdy nowy dzień wnosi w Jej życie jakieś postępy Malucha- tak łzy, jak i uśmiech od ucha do ucha!
Nowe słowo, pierwsze kroki, w przedszkolu dzień pierwszy, a z czasem osiągnięcia sportowe - albo pisanie wierszy!
Najpiękniejsze jest to, co nieznane, a czynione przez Maleństwo (jeszcze) kochane!

Monika - mndol93

Jestem teraz w 30 tygodniu ciąży i bycie mamą mogę określić tylko z perspektywy osoby noszącej dzidziusia pod sercem. Dla mnie najpiękniejsze jest to, że od moich decyzji i wyborów zależne jest życie małej istotki. Każdy pozornie błahy codzienny wybór rzutuje na zdrowie maleństwa i jego samopoczucie. Poświęcenie, jakiego teraz doświadczam nie może równać się z poświęceniem matek, które już wychowują dziecko, ale już teraz czuję, że jestem mamą i jestem z tego dumna w każdym calu. Piękne jest też to, że odczuwam obecność mojego maleństwa w najmniej oczekiwanych momentach i to wywołuje na mojej twarzy uśmiech.

Monika - mika19

Co jest najpiękniejsze w byciu mamą? Uśmiech Dorotki;)

Katarzyna W

Najpiękniejsze w byciu mamą jest fakt, że to najtrudniejsza rola na świecie z którą musimy się zmierzyć. Wychowanie swojego dziecka to trudne zadanie ale chyba też nie ma nic bardziej co mogłoby nas matki usatysfakcjonować niż nasze własne dziecko, któremu pokazaliśmy świat i którego nauczyliśmy jak pięknie żyć.

Dorota T

Alicja - alacukier16

Najpiękniejsze w byciu mamą jest to że biorę udział w wychowaniu swojego dziecka .Dzieci mają różne pomysły w zeszłym roku mój 4 letni syn z okazji dnia matki namalował w mi duże serduszko na ścianie.Z jednej strony byłam wściekła a z drugiej czułam się bardzo kochana przez mojego synka.Właśnie takie momenty są dla mnie ważne. Widzę wtedy że mam z dzieckiem emocjonalną wieź której nie idzie kupić za żadne skarby.

Grażyna - gg18

Najpiękniejszy w byciu mamą jest widok szczęśliwego, uśmiechniętego od ucha do ucha dziecka. Taki mały dzidziuś z szeroko otwartą, uśmiechniętą buźką ukazującą bezzębne jeszcze dziąsełka to miód na serce każdej mamy. Nawet tej najbardziej strudzonej.

Magdalena M

Cudowne jest gdy dziecko sie w nas wtula, kiedy wyciąga do nas rączki będą na rękach kogoś innego, kiedy mówi do nas: mamo, jesteś najlepsza tylko dlatego, że dostało cukierka, kiedy zrywa kwiatki dla nas i kiedy woła nas w nocy z płaczem...wtedy wiem, że jestem dla tego stworka całym światem i jedynym ratunkiem. łezka się kręci w oku ze szczęścia.

Sylwia - seselmoon - wygrana!

Pod Twoim sercem rośnie nowy człowiek. Za jakiś czas będzie miał swoją ulubioną książkę, kolor. Może odziedziczy po Tobie brązowe oczy albo grymas na widok szpinaku.

Już teraz wiesz, że nie będziesz w stanie dać mu wszystkiego, co będą mieli jego bogaci rówieśnicy albo co zobaczy w kolorowym ekranie telewizora...

Będziesz chciała mieć go zawsze tylko dla siebie, dopóki nie uświadomisz sobie, że musi pójść własną drogą. Rozłożysz nad nim swój parasol, ale i tak nie uchronisz go przed wszystkimi plagami tego świata.

A wiesz, co jest w tym wszystkim najpiękniejsze? Że to Ty masz w sobie największy cud, który kiedyś może zmienić bieg całej historii, nie tylko Twojej... Poprowadź go przez życie najlepiej jak możesz.

Dorota - dorota54

Od kiedy zostałam mamą i na świecie pojawiła się moja córka, miłość oraz czułość to dla mnie zupełnie coś innego i zarazem nowego niż dotychczas. Chociaż mam wrażenie, że ten gajzer emocji drzemał we mnie od zawsze i tylko szukał odpowiedniego momentu, by wystrzelić. Bycie mamą i miłość do mojego dziecka nauczyły mnie pokory, cierpliwości i szacunku do drugiej osoby. Takiego uczucia nie da się kupić ani niczym zastąpić. Nie ma terminu przydatności, bo nigdy się nie kończy, bez względu na to, co wyprawia moja córka. Ta moc bycia mamą daje tyle energii i radości, że jest to dla mnie najważniejsza rola na świecie!

Halina - iwaaa91

Bycie Mamą to jedno z największych wyzwań w życiu kobiety, ale też największe szczęście ! :)
Dziecko jest jak słońce, które swoją obecnością wypełnia szarą rzeczywistość jak promienie słońca.
Najfajniejsze w byciu Mamą jest obserwowanie jak dziecko poznaje świat, uczy się nowych rzeczy i naśladuje nasze zachowanie.
Zawsze uwielbiałam wszystkie akademie związane z Dniem Matki, recytowane wierszyki, laurki czy inne prace plastyczne.
Kiedy dziecko dorasta zauważasz, że masz obok siebie mądrego człowieka, partnera do rozmów.
Często starasz się wyprzeć fakt, że nie jest już maluchem, któremu trzeba wszystko tłumaczyć,
powoli godzisz się z tym, że ma więcej własnych spraw. Ale z radością obserwujesz jak zajada Twoje pierogi.
Fajnie jest być mamą.

Justyna - justynaebay

Z dniem 24.04.2015 r. narodziłam się jako nowa osoba. Osoba, której wcześniej nie znałam. Pokłady miłości do tej małej osóbki, która dane mi było trzymać w ramionach są nieograniczone. To ja - Matka. Od tamtej chwili to on jest pierwszą myślą, z którą budzę się rano i ostatnią, kiedy zasypiam. Przewartościował moje priorytety. Najpiękniejsze w byciu mamą jest to, że mimo iż moje dziecko nie potrafi jeszcze mówić, to kiedy patrze w jego oczy, widzę odwzajemnioną miłość. Uśmiecham się, a on odwzajemnia mój uśmiech. Czuję dobro bijące z tego małego serduszka. Piękne jest to, jak ta mała istotka mnie potrzebuje. Jest ode mnie całkowicie zależny. A ja opiekuję się nim tak jak tylko najlepiej potrafię. Chcę wychować dobrego, szczęśliwego człowieka. Chcę, aby jego dzieciństwo było beztroskie. Bycie matką to najpiękniejsza rola, jaka została nam kobietom powierzona.

Marta - martus2833

Kiedy byłam nastolatką, lubiłam myśleć o sobie w przyszłości. Miałam być wysoką, chudą, bizneswoman. Miałam chodzić w szpilach i małej czarnej. Miałam mieć nienaganny makijaż z czerwonymi ustami paznokciami, idealną fryzurę (ciemne, lśniące włosy upięte w ciasny kok). Miałam mieszkać na ostatnim piętrze wieżowca, miałam….miałam…miałam…

Taaaa... Życie pisze najlepsze scenariusze. Teraz – ponad 20 lat później jest „trochę” inaczej. Tytuł zawodowy, szkolenia i dyplomy leżą gdzieś na dnie szuflady. Właściwie nigdy nie pracowałam zawodowo. Owe szpilki na placu zabaw, w drodze do przedszkola czy w spożywczaku są cholernie niewygodne. Mała czarna na treningu syna za bardzo rzuca się w oczy. Manicure, pedicure, make-up i włosy? Owszem, lubię. Tylko że często mając parę chwil dla siebie nadrabiam książkowe zaległości; kosmetyczka i fryzjerka są mi wtedy strasznie nie po drodze.

Co jest najpiękniejsze w byciu mama? Bycie matką to jedyny stan, w którym wszystko wydaje się być tak łatwe, choć jest niezmiernie trudne. Bycie mamą to także szereg wyzwań, z którymi trzeba sobie radzić – od kolki niemowlęcej po burzliwy wiek nastolatka. Ale nigdy w życiu nie zamieniłabym tego na nic innego. Bo nikt nie nadaje życiu tak bardzo sensu jak dziecko. Nikt, nigdy, nie spojrzy mi w oczy tak głęboko jak dziecko. Nikt nie potrzebuje mnie tak bezwzględnie jak dziecko. Nikt nie pamięta o mnie tak długo jak dziecko. Niczyje dłonie nie obejmują tak mocno jak dziecka. Bycie mamą to przygoda życia.

Czy spotkało mnie w życiu rozczarowanie? Czy czuję się gorszą „kobietą”? Ależ skąd! To właśnie moja codzienność, mąż, dzieciaki, obowiązki ładują moje babskie akumulatory. Macierzyństwo otworzyło przede mną drzwi do nowego życia. Bo, najwspanialsze w byciu mamą jest poczucie spełnienia i sensu życia. P.S. Fajnie być mamą, bo mama to najlepszy zawód na świecie!!!

Alicja - alice139

Jestem mamą bo… Bóg tak po prostu chciał,
Możliwość sprawdzenia sięw macierzyństwie mi dał.
Dla mnie macierzyństwo to nowy i ważny etap – myślę że dla każdej mamy.
Z którym na początku trudności z odnalezieniem mamy.
Itak właśnie ze mną było,
Ale z biegiem czasu było coraz bardziej miło.
Jestem mamą od prawie 3 lat,
Wtedy to pojawił się na świecie najpiękniejszy kwiat,
Który obrócił mój świat do góry nogami,
Niekiedy z wyolbrzymionymi problemami.
Oczywiście były troski,
Ale było mnóstwo radości.
Pierwszy uśmiech, pierwsze słowo „mama”,
Ohh ta chwila jest prze ze mnie niezapomniana.
Pierwszy odważny krok,
Gdy córeczka miała ponad rok.
I choć nie miałam na początku za wiele czasu dla siebie,
To czując przy sobie córeczkę byłam jak w siódmym niebie...
Tych odczuć związanych z macierzyństwem nie da się opisać słowami,
Które przeplatały się z troskami i radościami.
Ale powiem wam naprawdę bez wahania,
Macierzyństwo to najpiękniejsza chwila – myślę, że tak powie każda mama.

Ewa C - wygrana!

Najpiękniejsze w byciu mamą jest... bycie nią. Jestem jedną z tych bardzo wielu kobiet, które nie tylko marzą o byciu matką ale wiele lat bezskutecznie o to, by być czyjąś mamą, walczą. Marzenia: by pogłaskać główkę, włoski swojego dziecka, by poczuć małe rączki na szyi i usłyszeć: kocham cię mamusiu. Tak, to musi być dla kobiety najpiękniejsza przygoda życia. A na razie... mam swoje przygody. Z jeżdżeniem po lekarzach w całej Polsce, latami ciułania na drogie leczenie, wieloletnim leczeniem hormonalnym, po którym przytyłam i mam problemy z trądzikiem, wypadaniem włosów i nadmiernym owłosieniem na twarzy, z robieniem sobie zastrzyków. Tak, marzenia o byciu mamą nie zawsze oznaczają wyłącznie przyjemność głaskania się po rosnącym brzuszku i kupowaniem śpioszków.

Dla nas, staraczek - jak siebie na forach nazywamy, Dzień Matki to trudny czas. Czas, gdy weryfikujemy swoje poczucie wartości jako kobieta i żona. Czas zawiedzionych nadziei, straconych złudzeń, poczucia bycia kimś ułomnym. Zazdroszczę, wam, Mamy, czasem nie doceniacie szczęścia, które was spotkało. W tej powszechnej euforii świętowania pomyślcie czasem o nas...

Joanna S

"Nawet wtedy,kiedy jest źle,wiem,że nie mogę się poddać,bo mam dla kogo żyć"-odpowiedziała mi kiedyś moja Mama,kiedy zapytałam Ją,czy bycie mamą jest trudne."Pomimo,iż wymaga czasem wyrzeczeń,to tak na prawdę sama przyjemność.Człowiek,który żyje ze świadomością,że musi się o kogoś troszczyć,nigdy nie poczuje się samotny"-dodała po chwili,a potem uśmiechając się serdecznie dorzuciła:"Pierwsze słowo "mama" jest dla kobiety,jak miód na serce.Trudy związane z porodem,od razy odchodzą w niepamięć.Liczy się tu i teraz.Uśmiech dziecka jest w stanie złagodzić wszystkie trudy związane z jego wychowaniem".Coś w tym musi być,bo sama w trudnych warunkach wychowała trójkę dzieci i nikt nigdy od Niej nie usłyszał ani przez chwilę,że macierzyństwo potrafi być męczące.Idąc za Jej przykładem,pragnę stworzyć dużą rodzinę.Myślę,że to,co najlepsze dopiero przede mną...Najpiękniejsze w byciu matką to to,że się nią po prostu jest.A cała reszta jedynie uzupełnia całokształt tego niewysłowionego szczęścia:)

Luiza - luizkam

W byciu mamą najpiękniejsza jest każda chwila i każda nawet ta najbardziej prozaiczna czynność życia. Nigdy nie myślałam, że nawet bardzo zmęczona czy wstając w środku nocy będę taka szczęśliwa. Moja córeczka jest mała ma dopiero 4 latka ale kochamy się najbardziej na świecie. Ona zawsze potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy i jeszcze nikt w życiu nie mówił mi codziennie że jestem wspaniała:) W byciu mamą kocham to że mam po co i dla kogo żyć, dla kogo starać się bardziej, mam dla kogo się budzić i mam o kogo się martwić. Już nie wyobrażam sobie innego życia, zresztą córeczka pięknie śpiewała mi w tym roku słowami dziecięcej piosenki: "moje urodziny to twoje urodziny jesteś mamą". To prawda bo 4 lata temu po prostu urodziłam się na nowo i to jest najpiękniejsze, nie wiem co ja robiłam z czasem gdy nie byłam mamą.

Patrycja - kurczak5000

Piękno na co dzień się objawia, Kiedy kobieta problemom się przeciwstawia. Kiedy jest kochaną matką i żoną, Kobietą w życiu spełnioną. To kobieta, która dba o siebie doskonale, Jest wrażliwa, pewna siebie stale. Swoją rolę w życiu świetnie zna, Przy swoich przekonaniach zawsze trwa. Spełniona kobiecość przez macierzyństwo się realizuje, Kiedy kobieta swe dzieci pielęgnuje. Jest wtedy szczęśliwa i zadowolona, Macierzyństwem odmieniona. W roli żony i w pracy odnaleźć potrafi się znakomicie, Choć czasem nie łatwe bywa życie. Mimo obowiązków osiąga sukcesy zawodowe i realizuje swoje marzenia, Jest na wszelkie zmiany gotowa, ma dużo do zrobienia. Spełniona kobiecość poprzez dobre intencje, uczynki, pomoc dla innych się objawia, Kobiecie radość wiele rzeczy sprawia. Kiedy kobieta sama ze sobą dobrze się czuje, To wtedy wewnętrznym pięknem emanuje. Promieniuje i tryska radością, Jest przepełniona miłością.

Regulamin konkursu pod nazwą „Co jest najpiękniejsze w byciu mamą?"

§1

Postanowienia Ogólne

1. Regulamin określa warunki konkursu pod nazwą „Co jest najpiękniejsze w byciu mamą?” rozgrywanego na portalu kobietawielepiej.pl oraz na jego fanpage'u Facebook (https://www.facebook.com/KobietaWieLepiej) zgodnie z art. 921 Kodeksu Cywilnego - ustawy z dn. 23.04.1964 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.).
2. Organizatorem konkursu jest „NAN Group Sylwia Woś Malissa”, ul. Powstańców Warszawy 69, 83-000 Pruszcz Gdański, wydawca portalu internetowego www.kobietawielepiej.pl (zwany dalej „Organizatorem”)
3. Nagrodami w konkursie są 3 identyczne zestawy w składzie:
Timotei Zachwycające Wzmocnienie – szampon + odżywka
Olive Tree Spa Clinic – balsam różany + Manicure Gel Scrub różany + Manicure Soak różany
Top Secret – promocyjna karta rabatowa -50% na kolekcję wiosna-lato 2016
Eveline Cosmetics – Maseczki Multimasking + przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Laser Precision® + krem do precyzyjnej pielęgnacji nóg Laser Precision® + krem ujędrniający Laser Precision® 40+

4. Adres e-mail Organizatora, pod którym można uzyskać informacje na temat organizacji konkursu, jest następujący: dzienmatki@kobietawielepiej.pl
5. Konkurs rozpoczyna się w piątek 13 maja 2016 roku, a kończy się w czwartek 26 maja 2016 r., w chwili zakończenia przyjmowania zgłoszeń z odpowiedziami, tj. o godz. 23:59. O tym, kto zwyciężył, portal Kobietawielepiej.pl poinformuje na swojej stronie głównej oraz na fanpage'u Facebook (https://www.facebook.com/KobietaWieLepiej) w poniedziałek 30 maja 2016 r.
6. Niniejszy regulamin stanowi podstawę prowadzenia konkursu i określa jego warunki oraz prawa i obowiązki jego uczestników.

§2

Zasady uczestnictwa w Konkursie

1. Uczestnikiem Konkursu z zastrzeżeniem postanowień ust. 4., na warunkach określonych w regulaminie, może być każda osoba fizyczna, pełnoletnia. Uczestnikiem Konkursu jest osoba, która spełnia wszystkie warunki określone w niniejszym regulaminie.
2. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika regulaminu Konkursu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie. Uczestnik Konkursu, który nie spełni warunków określonych w regulaminie lub naruszy jakąkolwiek zasadę w nim określoną może być w każdym czasie wykluczony z udziału w Konkursie oraz traci prawo do ewentualnej nagrody lub nagród. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czy uczestnicy Konkursu spełniają warunki określone w regulaminie. W tym celu Organizator może wezwać uczestnika do złożenia określonych oświadczeń, podania określonych danych bądź przedłożenia określonych dokumentów, jak również podania adresu zamieszkania i numeru telefonu kontaktowego. Organizator może również postawić wymóg obecności zwycięzcy lub uczestnika Konkursu pod numerem kontaktowym w ustalonym czasie.
3. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz innych firm współpracujących przy organizacji i przeprowadzeniu Konkursu ani członkowie rodzin pracowników tych podmiotów do drugiego stopnia pokrewieństwa włącznie.
4. Uczestnictwa w Konkursie, jak i praw i obowiązków z nim związanych, w tym także prawa do żądania wydania nagrody nie można przenosić na inne podmioty.

§3

Zasady Konkursu

1. Konkurs prowadzony będzie zgodnie z postanowieniami zapisu § 1. ust. 6. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń nastąpi rozstrzygnięcie. O tym, kto zwyciężył, portal Kobietawielepiej.pl poinformuje na swojej stronie głównej oraz na fanpage'u Facebook (https://www.facebook.com/KobietaWieLepiej) w poniedziałek 30 maja 2016 r.
2. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przysłanie w okresie od dnia 13 maja 2016r. do dnia 26 maja 2016r. (do godziny 23:59) – na adres dzienmatki@kobietawielepiej.pl wypowiedzi w temacie: „Co jest najpiękniejsze w byciu mamą?”.
3. Zwycięzcy Konkursu zostaną wybrani na drodze wewnętrznego, po zweryfikowaniu kompletności zgłoszenia i jego poprawności. Ocenie podlega merytoryczna poprawność przesłanej odpowiedzi oraz jej zgodność z tematyką zagadnienia.
4. Organizator w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia potwierdzi Uczestnikowi poprawność zgłoszenia - w przypadku braku potwierdzenia zgłoszenie należy przesłać ponownie bądź skontaktować się za pośrednictwem platformy Facebook.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy techniczne uniemożliwiające przesłanie/otrzymanie zgłoszenia do konkursu.

§4

Nagrody

1. Nagrodami w Konkursie są zestawy nagród opisane w §1 pkt 3. niniejszego regulaminu.
2. Uczestnik Konkursu, który zwycięży zgodnie z § 3 zobowiązany jest do podania Organizatorowi danych osobowych (imię, nazwisko, adres zameldowania lub zamieszkania oraz numer telefonu)

§5

Postanowienia końcowe

1. Zgłoszenia do Konkursu niespełniające wymogów regulaminu w stopniu uniemożliwiającym lub utrudniającym jego czytelność lub możliwość weryfikacji umieszczonych na nich danych są nieważne i zostaną wykluczone z Konkursu.
2. Wiążącą moc prawną mają wyłącznie postanowienia niniejszego regulaminu. Materiały reklamowe i promocyjne dotyczące Konkursu mają wyłącznie charakter informacyjny.

3. Niniejszy regulamin zostanie udostępniony uczestnikom Konkursu do wglądu w siedzibie Organizatora, oraz w Internecie na stronie www.kobietawielepiej.pl
4. Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian zasad Konkursu określonych w regulaminie. Wszelkie zmiany w tym zakresie będą ogłaszane poprzez udostępnienie zmienionego regulaminu Konkursu w sposób określony w ust. 5.
5. Dane osobowe przekazane Organizatorowi przez uczestników Konkursu będą przez niego przetwarzane w celu: (i) realizacji Konkursu, (ii) wyłonienia zwycięzców Konkursu, (iii) doręczenia nagród, (iv) zebrania opinii od uczestników o przeprowadzonym Konkursie, (v) wysyłania e-mailem lub/i SMS-em informacji związanych z Konkursem. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwia otrzymanie nagrody w Konkursie. Każdy uczestnik Konkursu posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych, do ich poprawiania oraz usunięcia. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j.: Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

6. W trakcie trwania Konkursu Organizator zastrzega sobie prawo udzielania na łamach portalu KobietaWieLepiej.pl, fanpage'u Organizatora (https://www.facebook.com/KobietaWieLepiej) oraz za pośrednictwem innych mediów, informacji dotyczących Konkursu w tym szczegółów związanych ze zgłoszeniami do Konkursu.
7. Ostateczna interpretacja postanowień regulaminu należy do Organizatora.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Eleganckie prezenty na święta od Estee Lauder
Kosmetyki należą do grupy najczęściej wybieranych prezentów...
środa, Grudzień 12, 2018 - 10:26
Bestsellerowy prezent świąteczny? Kup go bez wychodzenia z domu!
Lubisz robić zakupy online? Świetnie się składa, ponieważ w...
środa, Grudzień 12, 2018 - 09:35
Opaski dla dziewczynek a pozostawanie w centrum uwagi
Jest rzeczą oczywistą, że modowe trendy nie dotyczą tylko do...
środa, Grudzień 12, 2018 - 08:30
Zegarki Raymond Weil jako dzieła sztuki
Zegary, zegarki, zegareczki. Fascynują się nimi nie tylko ko...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 15:04

  

Reklama