Muzyka klubowa dla początkujących

Muzyka klubowa dla początkujących
Muzyka klubowa dla początkujących

Większość z nas, zapytana, jakiej muzyki słuchamy, wzrusza ramionami lub odpowiada „właściwie to każdej”. Nieliczni odnoszą się do swoich ulubionych gatunków lub wskazują źródła, z których czerpią muzyczne inspiracje. A jak jest w Twoim przypadku?

Zapewne niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchasz, przydałby Ci się pewien powiew świeżości i garść nowych muzycznych inspiracji. Nowopoznana koleżanka zainteresowała Cię muzyką elektroniczną? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o współczesnej scenie klubowej? W Internecie znajdziesz portale, które kompleksowo wprowadzą Cię w temat np. Electronic Beats. Muzyka klubowa może skutecznie podbić Twoje serce… Gotowa?

Muzyka klubowa – co musisz o niej wiedzieć?

 

Muzyka klubowa, na świecie określana też po prostu jako dance lub electronic dance music (EDM), to nurt, którego początki datować można na lata 70. i popularną wówczas muzykę disco. Kluczowa dla ich rozwoju była rewolucyjna jak na tamte czasy twórczość zespołów takich jak niemiecki Kraftwerk czy japoński Yellow Magic Orchestra, a także popularność muzyki synth pop i rocka elektronicznego. Można więc uznać, że to kawałki oparte na dźwięku syntezatorów dały początek muzyce elektronicznej.

 

Za właściwe jej narodziny uważa się jednak lata 80., kiedy to instrumenty elektroniczne przebojem wkroczyły do przemysłu muzycznego, szczególnie w USA. Przełom lat 80. i 90. to wreszcie prawdziwy rozkwit tego nurtu, który zaowocował jego niezwykłą popularnością na całym świecie, a także spowodował wyodrębnienie się z szerokiego pojęcia „muzyka klubowa” bardziej sprecyzowanych, charakterystycznych gatunków muzycznych, jak ambient, dub, drum’n’bass, electro czy house. EDM do dziś zyskuje na popularności, o czym świadczyć mogą choćby liczne festiwale muzyki elektronicznej (w Polsce najbardziej oblegane są te firmowane przez T-Mobile Electronic Beats). Muzyka klubowa rządzi tam niepodzielnie.

 

Portal Electronic Beats – muzyka klubowa i jej nowości

 

Poprzednie akapity to tylko bardzo krótki zarys początków muzyki elektronicznej, ale – jak już wspomnieliśmy – ciągle się ona rozwija i nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie. Skąd można dowiedzieć się więcej na jej temat? Bardzo pomocne okazują się serwisy internetowe takie jak Electronic Beats. Muzyka klubowa pojawia się tam bowiem nie tylko w kontekście newsów i zapowiedzi koncertów, ale też „w czystej postaci”. Co przez to rozumiemy? Administratorzy tego portalu często bowiem dzielą się z użytkownikami prawdziwymi perełkami: dj’skimi setami, zapisami koncertów największych gwiazd czy ułożonymi specjalnie z myślą o przebojowych domówkach playlistami.

 

Znaleźć tam też można ciągle aktualizowane kalendarium imprez, które swoim patronatem objął portal Electronic Beats. Muzyka klubowa to temat niezwykle rozległy, a także bardzo żywy – warto więc odwiedzać to miejsce w Internecie regularnie, żeby niczego nie przegapić.

 

Daj muzyce klubowej szansę – wbrew pozorom wcale nie jest to łatwa rozrywka, ale może okazać się bardzo inspirująca. Życzymy przyjemnych odkryć!

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Święta pełne blasku z BRITOP Lighting
Chyba nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez klimatyc...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 13:30
Oczyszczacz powietrza dla dziecka
Zdrowie człowieka uzależnione jest między innymi od stanu po...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 11:07
Biżuteria Beller
Marzysz o ozdobach, które przyciągną, uwiodą i zachwycą swoj...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 10:02
Zabawka na biegunach jako spełnienie marzeń każdego dziecka!
Koniki na biegunach to obecnie zabawki nieco zapomniane. Czę...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 08:58

  

Reklama