Co podarować wielbicielowi kawy

Co podarować wielbicielowi kawy? (fot. fotolia)
Co podarować wielbicielowi kawy? (fot. fotolia)

Wydaje się, że sprawa jest prosta – najbezpieczniej będzie podarować amatorowi kawy po prostu… kawę. Wysokiej jakości palone ziarna kupione w dobrym sklepie na pewno ucieszą każdego wielbiciela tego dodatku, zwłaszcza że kupić dobrą kawę w Polsce nie jest tak łatwo. Jednak nie jest to prezent zbyt oryginalny. Lepszym więc wyjściem, zwłaszcza na specjalne okazje, może okazać się podarowanie wybranych akcesoriów do kawy, które posłużą długo, a więc będą spełniać jedną z najważniejszych ról, jakie pełnić powinien każdy prezent – będą doskonałą pamiątką. Tylko co wybrać?

Prezent najwyższej jakości

Wielbiciele kawy przyrządzają ją na rozmaite sposoby, gdyż w sprzedaży znaleźć można różne urządzenia do parzenia tego napoju. Sporo osób pije także kawę zwyczajnie zalewaną wodą w filiżance. W każdym jednak przypadku dobry, wysokiej klasy ekspres do kawy, na przykład ciśnieniowy, będzie najlepszym wyborem. Jest to także prezent stosunkowo kosztowny, który świetnie dzięki temu nadaje się na specjalne okazje. Można mieć pewność, że nikt takim podarunkiem nie pogardzi, nawet jeśli ma już swój ekspres, gdyż zawsze można podarować mu urządzenie nowocześniejsze, o większej liczbie funkcji – po prostu lepsze. Nowoczesne ekspresy przyrządzają doskonałą kawę w różnych wariantach. Są łatwe w obsłudze i trwałe, a więc za każdym razem można mieć pewność, że będzie to prezent na lata, w dodatku taki, który będzie przypominał o darczyńcy podczas każdego porannego parzenia kawy.

Akcesoria dla kawosza

Pośród tańszych i mniej zaawansowanych technologicznie niż ekspresy propozycji także można znaleźć doskonały prezent dla entuzjasty kawy. Przykład? Żaden wielbiciel tego czarnego napoju nie może obyć się bez dobrego młynka do kawy. Czasem korzysta się z urządzeń słabszej jakości, które trzeba często wymieniać ze względu na zużyte żarna, a więc podarowanie dobrej jakości, trwałego i sprawnie działającego młynka, który szybko zmieli aromatyczne ziarna, niewątpliwie będzie trafionym pomysłem. Warto wybrać specjalnie zaprojektowany sprzęt, który mieli ziarna kawy w specjalny, delikatny sposób, zachowując ich aromat, dzięki czemu kawa smakuje jeszcze lepiej.

Eleganckim i wyrafinowanym prezentem będzie również zestaw pięknych filiżanek do kawy ze spodkami, wykonanych z wysokiej jakości porcelany. Podawana w nich kawa będzie smakować wybornie, a przy tym gwarantują one, że ten szlachetny napój będzie miał godną siebie oprawę.

Źródło: decofire.pl

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47
Czy warto nosić okulary polaryzacyjne?
Podczas wakacyjnych wyjazdów często natrafiamy na różne stoi...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:46
Jak wybrać obraz do salonu?
Zadbana przestrzeń to nie tylko taka, w której panuje porząd...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:19
Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter
Jeżeli weźmie się pod uwagę wybór osłon okiennych, tak napra...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 08:05

  

Reklama