Jak wybrać kapcie dla dziecka

Jak wybrać kapcie dla dziecka (fot. depositphotos)
Jak wybrać kapcie dla dziecka (fot. depositphotos)

Wybór odpowiednich kapci dla dziecka jest tak samo ważny jak wybór obuwia, w którym dziecko wychodzi na zewnątrz. Są różne teorie na temat noszenia kapci; jedni polecają kapcie od pierwszych kroków dziecka, inni mówią, że lepiej niech dziecko biega boso. Dla tych, którzy są zwolennikami kapci przygotowaliśmy kilka wskazówek jak prawidłowo wybrać kapcie dla dzieci.

Wybierając kapcie dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

- właściwy rozmiar: odrysujmy stopę dziecka na kartce, długość, która potrzebna jest do wybrania odpowiedniego rozmiaru, to długość od pięty do czubka dużego palca. Do tej długości dodajmy ok 0,5-0,7 cm i na tej podstawie szukajmy właściwego rozmiaru. Ponieważ rozmiarówki u różnych producentów mogą się różnić od siebie, przy wyborze obuwia kierujmy się długością stopy lub długością wkładki.

  • Jeżeli chcemy wybrać kapcie z zapasem ok 1 cm warto taki zapas brać pod uwagę przy pełnym obuwiu, które na podbiciu ma zapięcie lub trzymające gumeczki.
  • Kapcie otwarte , z odkrytymi palcami powinny być dopasowane do stopy, bez centymetrowgo zapasu, ponieważ zbyt długi fragment podeszwy przy palcach będzie wystawał, przez co dziecko będzie się potykać.

- kapcie dopasowane do pory roku – mimo, iż kapcie są obuwiem domowym wybierajmy dla dzieci obuwie mniej zabudowane, otwarte na ciepłą wiosnę i lato, oraz bardziej pełne na jesień, zimę. Zwróćmy uwagę, żeby podeszwa w obuwiu miała funkcję oddychającą, dzięki temu nóżka dziecka nie będzie mocno się pocić.

- sztywne zapiętki w kapciach, szczególnie u dzieci zaczynających chodzić i u przedszkolaków. Sztywny zapiętek trzyma stopę we właściwym położeniu i zapobiega jej przesuwaniu na boki.

- wyższy fason kapci – kapcie sięgające kostki lepiej stabilizują stopę, niż kapcie płytkie, nisko zabudowane.

- elastyczna podeszwa ułatwia poruszanie się i prawidłową pracę stopy

- Unikajmy obuwia używanego, noszonego przez inne dzieci, które już jest w mniejszym, lub większym stopniu jest wydeptane.

Pamiętajmy, iż wybierając prawidłowe obuwie dla dziecka przyczyniamy się do prawidłowego rozwoju małych stópek. W razie pytań lub wątpliwości przy wyborze właściwego obuwia zasięgnijmy porady sprzedawcy, który z pewnością pomoże dobrać właściwy rozmiar kapci. Jeżeli mamy wątpliwości co do kształtu i rozwoju małych stópek skonsultujmy się z lekarzem pediatrą lub ortopedą.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Czystek – niepozorne zioło o ogromnych możliwościach
Preparaty pochodzenia roślinnego i ich zatajane właściwości....
wtorek, Maj 22, 2018 - 09:24
Tatuaż już nie na całe życie. Laser kontra niechciane ozdoby na skórze
Ozdobienie ciała tatuażem to nadal bardzo poważna decyzja, a...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 12:00
Materac do sypialni - jaki wybrać?
Od wystroju sypialni zależy wiele – jakość Twojego wypoczynk...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 11:29
Zacznij zarabiać - niepotrzebne rzeczy sprzedaj
Planujesz gruntowne porządki? Świetnie, pozbądź się niepotrz...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 09:41

  

Reklama