Jakie działanie na organizm ma liść oliwny i jak go przyjmować?

Jakie działanie na organizm ma liść oliwny i jak go przyjmować?
Jakie działanie na organizm ma liść oliwny i jak go przyjmować?

Lecznicze właściwości liści oliwnych znano już w czasach starożytnych. Samo drzewo oliwne jest jedną z popularniejszych roślin – jest to pierwsza roślina o jakiej wspomniano w Starym Testamencie. Można rzec, że liść oliwny jest fenomenem w świecie roślin – dlaczego?

Jak działa liść oliwny na organizm?

Już w połowie XIX wieku na łamach Pharmaceutical Journal ukazał się artykuł przedstawiający lecznicze właściwości liści oliwnych. Autor tekstu wspomniał o możliwości leczenia gorączki i malarii za pomocą herbaty przygotowanej w liścia oliwnego. Z biegiem lat pojawiły się doniesienia o ich szerszym działaniu. Z najnowszych badań wynika, że mają one działanie antyseptyczne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze. Warto również wspomnieć, że liść oliwny ma zastosowanie w leczeniu cukrzycy oraz chorób serca czy też zaburzeń związanych z pracą tarczycy. Zbawienne działanie liście oliwne mają także u osób o obniżonej odporności, bądź po przebytej ciężkiej chorobie. Liście oliwne mogą również leczyć opryszczkę czy też grzybicę.

Herbata z liści oliwnych poza działaniem zdrowotnym ma również zbawienny wpływ na poprawę wyglądu. Jej regularne picie pozwala poprawić jakość cery, ale też spłycić zmarszczki. Wiele osób uważa, że picie herbaty pozwoliło im również zlikwidować widoczny cellulit.

Jak przyjmować liść oliwny?

Wiele osób stosujących liście oliwne zachęca do samodzielnego zbierania ich w gajach oliwnych, bądź nabywania w sklepach zielarskich w formie suszonej. Nabyte liście – ok. 20 szt. należy zalać szklanką wrzątku i gotować przez ok. 3 minuty. Tak przygotowany napar należy odstawić na ok. 10 minut, przecedzić i wypić. Do przygotowanej herbaty można dodać odrobinę miodu bądź cytryny.

Dostęp do świeżyć liści oliwnych w naszym kraju niestety jest utrudniony. W takiej sytuacji warto nabyć liść oliwny w formie kapsułki. Ułatwi to codzienne przyjmowanie oleuropeiny – najważniejszego składnika kapsułek. Wystarczy przyjąć od jednej do trzech kapsułek dziennie w czasie posiłku. Decydując się na przyjmowanie liści oliwnych w formie suplementu mamy pewność dostarczenia odpowiedniej ilości oleuropeiny, która nie w każdej oliwie znajduje się w odpowiednich ilościach.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama