Prywatny, oficjalny, krótko- czy długoterminowy? Wybieramy parking przy lotnisku

Prywatny, oficjalny, krótko- czy długoterminowy? Wybieramy parking przy lotnisku
Prywatny, oficjalny, krótko- czy długoterminowy? Wybieramy parking przy lotnisku

Szukasz dobrego parkingu przy lotnisku? Zanim zdecydujesz się na rezerwację, sprawdź jakie masz możliwości. Lepszy będzie oficjalny czy może prywatny parking przy lotnisku? Gdzie zostawić auto na kilka godzin, a gdzie, jeśli chcesz parkować przynajmniej przez kilka dni?

Parkingi przy lotnisku oferują bardzo szeroki wachlarz usług dopasowanych do potrzeb każdego podróżnego. Zanim wybierzesz się w podróż, warto zorientować się w tym, jakie typy parkingów przy lotniskach spotyka się najczęściej, na co zwrócić uwagę i jakie kryteria wziąć pod uwagę przy rezerwacji.

Parking krótkoterminowy i długoterminowy przy lotnisku

Z parkingów zlokalizowanych w okolicach lotnisk korzystają dwa typy podróżnych - ci, którzy przyjeżdżają na parking na krótko, bo chcą jedynie odebrać pasażera z lotniska, oraz ci, którzy sami wylatują i planują pozostawić samochód przynajmniej na jeden dzień bądź kilka dni.

Ci pierwsi, korzystają z parkingów krótkoterminowych - najczęściej zlokalizowanych w pobliżu lotniska, do których można z parkingu bez problemu dojść na piechotę. Popularnością cieszą się również strefy Kiss&Fly, zlokalizowane przy samych terminalach. Umożliwiają one darmowy kilku-kilkunastominutowy postój. Jeśli przekroczymy dopuszczalny czas postoju, to naliczane są dosyć wysokie opłaty.

Dla podróżnych, którzy chcą zostawić samochód na kilka dni, przewidziane są parkingi długoterminowe. Tego typu parkingi wyposażone są w szereg udogodnień w postaci urządzeń rozruchowych, wagi bagażowej z możliwością zapakowania bagażu w folię czy stacji ładowania samochodów elektrycznych (dzięki czemu po kilku dniach postoju nie czeka na nas niemiła niespodzianka).

Parkingi długoterminowe zazwyczaj zlokalizowane są nieco dalej od lotniska (1-3 km), ale właściciele zapewniają bezpłatny transport na lotnisko.

Oficjalny a prywatny parking przy lotnisku

Inna różnica między parkingami przylotniskowymi, to kwestia własności. Parkingi można podzielić na dwa główne rodzaje - te, które są parkingiem oficjalnym, należącym do lotniska (i są jednocześnie położone najbliżej) i te, które stanowią własność prywatną (zlokalizowane poza strefą lotniska). Podstawową różnicą między tymi parkingami jest oczywiście cena. Koszt pozostawienia samochodu na kilka dni na parkingu oficjalnym może wynieść nawet 100% więcej niż koszt parkingu prywatnego.

Poszczególne prywatne parkingi przy lotnisku też mogą bardzo różnić się cenami oraz udogodnieniami, dlatego nie warto jechać na lotnisko bez wcześniejszej rezerwacji. Znacznie wygodniej jest zapoznać się z ofertą w domu i zarezerwować parking przy lotnisku przez internet lub telefon, znając zarówno cenę, jak i warunki parkowania.

Każdy, kto choć raz pozostawiał auto przy lotnisku - na krótszy czy na dłuższy czas -  wie, że brak sprawdzenia przed przyjazdem informacji na temat parkingu, dostępności i proponowanych przez właściciela parkingu warunków, może naprawdę słono kosztować.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53
Trendy w makijażu w sezonie jesień–zima 2018/2019
Beztroskie lato za nami, czas na złotą jesień oraz mroźną zi...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 09:54
Trzy stolice w 6 dni – niezapomniane podróże
Ach… gdyby tak było można zwiedzić Bratysławę, Budapeszt i W...
piątek, Październik 12, 2018 - 14:05
Jak skutecznie nawilżyć włosy i ciało jesienią?
Czy Ty też tak masz, że gdy tylko nadchodzą pierwsze chłodni...
czwartek, Październik 11, 2018 - 12:21

  

Reklama