Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych

Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych (fot. depositphotos)
Jesień nad morzem – nie tylko dla wybranych (fot. depositphotos)

Jesień nad morzem? Nad naszym Bałtykiem, nad którym i latem nietrudno o kiepską pogodę? Jak najbardziej tak! Jak podają właściciele ośrodków nadmorskich, coraz częściej wyjeżdżamy nad morze jesienią, by wypocząć poza sezonem i podziwiać piękno przyrody. Co jeszcze można robić nad morzem jesienią?

Piękne widoki

O urokach złotej polskiej jesieni nikogo przekonywać nie trzeba. Nie inaczej jest na złotych polskich plażach, jesienią sąsiadujących z wielobarwnymi drzewami. Mniejsza liczba turystów pozwala w pełni docenić urok morskiego brzegu, a wykonane w czasie coraz wcześniejszych zachodów słońca zdjęcia z pewnością będą ozdobą rodzinnego albumu i przypomną Wam o cudownie spędzonym czasie. Refleksyjną aurę przełamują pojawiające się od końca października sztormy, ukazujące nieposkromioną siłę morskiej toni i wyrzucające na brzeg tysiące skarbów, które z pewnością będziesz chciała zabrać na pamiątkę.

Tani weekend bez wyrzeczeń

Już we wrześniu właściciele pensjonatów zamykają sezon letni i obniżają ceny noclegów. Podobnie dzieje się w większości punktów usługowych – jest to więc idealny czas na spędzenie romantycznego weekendu w dobrym hotelu bez całorocznego oszczędzania.

Nie zapomnij o zabytkach

Niezależnie od pogody możesz zobaczyć nadmorskie zabytki – zwłaszcza, że wiele z nich jesienią wygląda najpiękniej! Poza tym tak jak z plażami: jesienią jest w większości miejsc znacznie luźniej, więc nikt i nic nie zakłóci Ci wypoczynku.

Dla wymagających – pakiety SPA

Niezależnie od pogody warto rozejrzeć się za ośrodkami SPA. By zbadać rynek, przyjrzeliśmy się ofercie hotelu Unitral w Milenie (www.unitral.pl/spa-nad-morzem). Okazuje się, że weekend z pełnymi wygodami (wyborne śniadanie w formie bufetu, całodzienny dostęp do strefy wellness itp.) można znaleźć za nieco ponad 500 zł dla dwóch osób! Co ważne, ośrodki SPA starają się być na bieżąco z wydarzeniami, dlatego mamy tu między innymi:

  • Weekend Halloween, z masażem, rodzinnym wycinaniem dyń i specjalnym programem animacyjnym dla dzieci.
  • Pakiet Andrzejkowy, z wliczonym w cenę pobytu wieczorem magii i czarów.

I to wszystko niezależnie od aury za oknem!

Uważaj na transport!

O ile nie podróżujesz samochodem, jesień nad morzem ma jedną poważną wadę. Znaczna część połączeń autobusowych i kolejowych ma odrębny rozkład na sezon letni i na resztę roku. Nie trzeba chyba dodawać, że jesienią pojazdów jest znacznie mniej i jeśli poszukujesz czegoś więcej niż weekend z plażą i SPA, konieczne będzie rozsądne rozplanowanie urlopu. Dobrej zabawy!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zegarki Raymond Weil jako dzieła sztuki
Zegary, zegarki, zegareczki. Fascynują się nimi nie tylko ko...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 15:04
Piękna podłoga na lata
Zadbana podłoga jest wizytówką każdego domu. Bez znaczenia j...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 14:28
Odkryj tajemnicę francuskich deserów -  perfekcyjne crème brûlée i suflet czekoladowy
Uwielbiasz francuskie desery, jednak obawiasz się, że te wyk...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 13:11
Spa w twoim domu
Zmęczona po pracy? Jednym z najlepszych sposobów na relaks i...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 11:46

  

Reklama