Jak dobrać odcień mebli do salonu?

Jak dobrać odcień mebli do salonu?
Jak dobrać odcień mebli do salonu?

W sklepach z meblami możemy znaleźć setki, a nawet tysiące modeli mebli do salonu o nowoczesnych kształtach. W tej mnogości wyboru bardzo często ciężko zdecydować się na wybór konkretnego produktu. Dlatego w artykule poruszymy temat jak dobrać odpowiedni odcień mebli, czy wybrać jasne meble, a może ciemne?

Wiele zależy od upodobań osoby, która planuje aranżować swój salon. Jasne meble do salonu idealnie sprawdzą się dla osób, ceniących sobie przejrzystość, światłość i poczucie dużej przestrzeni. Właśnie jasny odzień umeblowania wzmocni odczucie większej przestrzeni użytkowej. Jest to szczególnie istotne przy mniejszych metrażach. Druga grupa osób, ceniąca sobie raczej tradycyjne, eleganckie aranżacje powinna pójść w stronę ciemnych mebli do salonu. Jednak warto wybrać je, gdy posiadamy większy salon. W innym przypadku możemy stworzyć klaustrofobiczny, przytłaczający klimat.

Warto mieć cały czas na uwadze kolorystykę naszego salonu. Mianowicie jeśli cechuje się ona ciemnymi kolorami to zdecydowanie lepiej będą do niego pasować również ciemne meble. Sytuacja wygląda dokładnie tak samo w przypadku jasnych odcieni ścian, do których warto dobrać jaśniejsze meble. Nie jest to jednak proste, ponieważ bardzo łatwo przesadzić. Dokładniej mówiąc kierując się tą zasadą możemy stworzyć bardzo ponury lub zimny klimat.

Pamiętajmy, że wszystkie elementy salonu powinny ze sobą ściśle współgrać. Musimy zaplanować całość, aby stworzyć niepowtarzalny i idealny wizerunek salonu. Dla przykładu wybierając kolor ścian lub odcień mebli musimy również dobrać kolor krzeseł, zdecydować czy będą to krzesła beżowe, fioletowe, krzesła kremowe, krzesła niebieskie, a może zupełnie inne. Warto dobrać również odpowiednie dodatki takie jak: obraz, dywan czy lampy.

Jeśli poszukujesz inspiracji przy wyborze mebli, to zapraszamy do naszego sklepu ksiegamebli.pl, gdzie znajdziesz wiele gotowych zestawów do salonu i nie tylko.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Odkryj dobroczynny wpływ praziaren
Eko, bio, fit, sugar free - hasła te cieszą się co raz więks...
czwartek, Wrzesień 20, 2018 - 13:27
Termoablacja radiowa Venefit – nowa nadzieja w leczeniu żylaków kończyn dolnych
Żylaki to przykra dolegliwość, która wraz ze zwiększającą si...
czwartek, Wrzesień 20, 2018 - 10:37
Krem matujący do twarzy dla mężczyzny – jak wybrać?
Skóra mężczyzny wymaga nieco innej pielęgnacji niż cera kobi...
czwartek, Wrzesień 20, 2018 - 08:19
Zadbaj o odporność przedszkolaka
Przygotowanie malucha na pójście do przedszkola nie kończy s...
środa, Wrzesień 19, 2018 - 12:20

  

Reklama