Kinkiet idealny - do salonu i pokoju dziecięcego

Kinkiet idealny - do salonu i pokoju dziecięcego
Kinkiet idealny - do salonu i pokoju dziecięcego

Znalezienie idealnego oświetlenia stanowić może wyzwanie. Rynek pod tym względem jest nasycony. Mamy do wyboru całą masę form, kształtów, fantazyjnych konstrukcji, jak i eleganckich, bardzo klasycznych rozwiązań. Oświetlenie ma jednak na tyle duże znaczenie w naszych wnętrzach, że często zapominamy o najważniejszych parametrach.

Kieruje nami ograniczony budżet finansowy, a co za tym idzie, często popełniamy zakupowe błędy. Ostatecznie w naszym wnętrzu gości oświetlenie, które pod żadnym względem nie jest zadowalające. Sprawdźmy, jak wybrać kinkiet wpisujący się w każdy wnętrze. Lampę naścienną, która jest coraz chętniej wybierana.

Nowoczesny, ale z długą historią

Obecne kinkiety w ogóle nie przypominają tych pierwotnych. Mają za sobą jednak kawałek historii. Pierwsze kinkiety mające formę olejowych lamp stojących, stanowiły podstawowe źródło oświetlenia aż do czasu, gdy pojawiły się lampy naftowe. W paryskich teatrach, w latach 80. XVIII wieku, kinkiet przyjął się bardzo szybko i od tego czasu, można rzec, iż wszedł na salony. W hotelach, restauracjach i kawiarniach budowano z jego wykorzystaniem, nastrój i klimat wnętrza. Był również elementem dekoracyjnym, przeznaczonym do dużych wnętrz, które były nieumeblowane.

I tak pozostało do dziś. Kinkiet połączył funkcjonalność z ozdobą i możliwością budowania atmosfery. Z tą jednak różnicą, że wyszedł z tych metaforycznych salonów, pojawiając się we wnętrzach domowych. Nie jest już tak starodawny i mało ciekawy. Znajdujemy wykonania, które idealnie wpisują się we wnętrza tradycyjne, klasyczne czy też bardzo eleganckie, ale i takie, które bez problemu współgrają ze stylistyką pomieszczeń surowych, minimalistycznych, nowoczesnych, a nawet futurystycznych.

Jaki wybrać, gdzie montować?

Kinkiety niekoniecznie sprawdzą się, jako główne oświetlenie. Montowane na ścianach nie są w stanie zapewnić tyle jasnego światła, ile potrzebujemy na co dzień. Jeśli jednak z jakiegoś powodu rezygnujemy z centralnego źródła światła na suficie, trzeba postawić na większą liczbę kinkietów.

Ważna jest funkcjonalność, ale i to, by tak specyficzna lampa wpisywała się w stylistykę wnętrza. Stawiając na nowoczesne lampy AZzardo.com.pl, należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonany jest kinkiet. Jego formę czy też kształt, a także klosze. Im bardziej transparentne, tym więcej światła będą przepuszczać, czyniąc przestrzeń lepiej oświetloną, ale mniej prywatną.

Miejsce montażu w dużej mierze zależne będzie od naszych potrzeb i preferencji. Kinkiet jednak zwykle umieszcza się na wysokości zbliżonej do naszych ramion. W takiej odległości, by swobodnie móc skorzystać z włącznika.

Także dla dzieci

Ten typ lampy świetnie nadaje się do pokojów dziecięcych. Połączony ze ściemniaczem, pośród dziecięcej przestrzeni, zapewni maluchowi poczucie bezpieczeństwa. W szczególności wieczorową porą, by dziecko nie bało się zasypiać.

Niezależnie od pomieszczenia, w którym umieścimy konkiet, jak i jego miejsca montażu, należy zadbać o zachowanie funkcji praktycznych oraz dekoracyjnych.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Eleganckie prezenty na święta od Estee Lauder
Kosmetyki należą do grupy najczęściej wybieranych prezentów...
środa, Grudzień 12, 2018 - 10:26
Bestsellerowy prezent świąteczny? Kup go bez wychodzenia z domu!
Lubisz robić zakupy online? Świetnie się składa, ponieważ w...
środa, Grudzień 12, 2018 - 09:35
Opaski dla dziewczynek a pozostawanie w centrum uwagi
Jest rzeczą oczywistą, że modowe trendy nie dotyczą tylko do...
środa, Grudzień 12, 2018 - 08:30
Zegarki Raymond Weil jako dzieła sztuki
Zegary, zegarki, zegareczki. Fascynują się nimi nie tylko ko...
poniedziałek, Grudzień 10, 2018 - 15:04

  

Reklama