Najlepsze metody na walkę z trądzikiem

Najlepsze metody na walkę z trądzikiem
Najlepsze metody na walkę z trądzikiem

Trądzik to przypadłość, która najczęściej dotyka nastolatków. Nierzadko zdarza się jednak, że problem ten stanowi bolączkę osób dorosłych. Ta choroba skóry w niewielu przypadkach przechodzi samoistnie, zwykle niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Aby podjąć skuteczne leczenie trądziku, musimy poznać przyczynę występowania. Czynników kształtujących trądzik jest co najmniej kilka, oto najpopularniejsze z nich:

  • Zaburzenia hormonalne – powodują nadmierną pracę gruczołów łojowych. Wyprodukowany łój zatyka pory, co w konsekwencji doprowadza do powstawania licznych zaskórników i stanu zapalnego skóry.
  • Nieodpowiednie odżywianie – niezdrowa dieta, bogata w szkodliwe substancje może wywoływać zmiany skórne. W okresie dojrzewania szczególnie zaleca unikać się spożywania dużej ilości lodów, mleka, nabiału oraz mięs.
  • Uszkodzenia skóry – różnego rodzaju przetarcia, podrażnienia i zaczerwieniania to warunki idealne dla rozwoju trądziku. W przypadku drobnych urazów należy oczyszczać i pielęgnować miejsce, w przeciwnym wypadku może dojść do rozwoju trądziku.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry – należy dobierać kosmetyki dostosowane do genotypu cery (sucha, tłusta, mieszana). Zabiegi higieniczne przeprowadzać należy dwa razy na dobę.

Trądzik pospolity (młodzieńczy) – czy można mu zapobiec?

Mało kto zostaje oszczędzony przez trądzik. O ile trudno mówić o całkowitym zapobiegnięciu trądzikowi, o tyle istnieje możliwość zminimalizowania widoczności i skutków ubocznych tego defektu skórnego.

Profilaktyka przeciw-trądzikowa powinna przede wszystkim polegać na odpowiedniej pielęgnacji miejsc szczególnie narażonych na zmiany skórne (okolice szyji, policzków, brody i ust). Dobór konkretnych kosmetyków warto konsultować z dermatologiem.

Niezwykle ważnym elementem profilaktyki jest również zadbanie o zdrowy tryb życia. Przede wszystkim, należy pamiętać o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, odpowiedniej dawce snu oraz zniwelowaniu czynników stresogennych.

Co na trądzik? Jak pozbyć się tego defektu?

Trądzik to choroba skóry, która dzieli się na kilka typów. Forma leczenia zawsze dobierana jest indywidualnie.

W zdecydowanej większości przypadków, pierwszym krokiem jest leczenie środkami aplikowanymi bezpośrednio na skórę. Tego typu środki mogą mieć właściwości:

– przeciwzapalne
– antybakteryjne
– złuszczające naskórek

Powszechnie, miejscowo stosuje się również antybiotyki oraz retinoidy.

W przypadku, gdy zmiany na skórze nie są niwelowane, dermatolog może zalecić kurację preparatami doustnymi, między innymi:
– antybiotyki
– retinoidy doustne
– preparaty anty-zapalne
– hormony

Trądziku pozbyć się można także poprzez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej (leczenie objawowe): mezoterapia, mikrodermabrazja, peeling chemiczny.

Coraz częściej stosowane są różnego rodzaju suplementy diet, które wspomagają leczenie defektów skórnych. Doskonałymi opiniami cieszy się chociażby Nonacne – preparat, który radzi sobie z każdym typem trądziku.

 

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama