Materace kieszeniowe- ponadczasowe rozwiązanie

Materace kieszeniowe- ponadczasowe rozwiązanie (Fot. Designed by Jcomp / Freepik )
Materace kieszeniowe- ponadczasowe rozwiązanie (Fot. Designed by Jcomp / Freepik )

Coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem cieszą się materace piankowe. Można spotkać się z opiniami, że są one wygodniejsze i lepszej jakości od materacy ze sprężynami. Jednak czy do końca jest to zgodne z prawdą? Czy musimy już wyeliminować materace ze sprężynami, które przez tyle lat gościły w naszych sypialniach i z powodzeniem spełniały swoje zadanie? Oto kilka faktów.

Rodzaj sprężyn

Tradycyjne sprężyny kojarzą nam się ze starymi wersalkami. Wbijające się w plecy sprężyny, falująca i podskakująca powierzchnia, skrzypienie… Jednak nie każda sprężyna zachowuje się w taki sposób. Bardzo dobrym rozwiązaniem są sprężyny kieszeniowe. Są to sprężyny, które pracują punktowo– każda jest zapakowana w oddzielny materiałowy woreczek i ugina się jedynie w miejscu nacisku. Dzięki temu materace kieszeniowe maksymalnie niwelują drgania i falowania powierzchni do spania. Autonomiczna praca sprężyn sprawia, że modele kieszeniowe sprawdzą się zarówno w łóżkach dla singli jak i dla par. Zapakowane w kieszonki sprężyny są ponadto bardzo ciche i niewyczuwalne podczas snu. Na rynku można spotkać wiele modeli tego typu, im więcej kieszeni w materacu tym lepiej.

Wysoka jakość i komfort

Kolejnym wyznacznikiem, który przemawia za wyborem materacy kieszeniowych jest ich wysoka trwałość. Zdecydowana większość producentów materacy przewiduje wydłużony okres gwarancyjny na modele tego typu. Wiąże się z tym wysoka jakość produktu. W przeciwieństwie do materacy piankowych, modele sprężynowe zazwyczaj są dwustronne. Obracanie materaca co jakiś czas wydłuża nam jego żywotność, sprawia to że nie obciążamy wyłącznie jednej powierzchni materaca. Wysoka jakość produktu łączy się też z komfortem. Obecnie większość materacy kieszeniowych w swojej budowie zawiera znakomitej jakości pianki. Czasami leżąc na modelu ze sprężynami i w całości piankowym nie odczujemy różnicy! Jeśli zależy nam na wygodzie warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe z dodatkiem lateksu, pianki visco czy też pianki wysokoelastycznej- informuje obsługa sklepu z materacami sen.pl.

Rozwiązania na każdą kieszeń

Niejednokrotnie podczas zakupu materaca istotnym wyznacznikiem jest cena. Tutaj zdecydowanie wygrywają materace kieszeniowe. Dobrej jakości materace piankowe o podobnych parametrach do kieszeniowych są po prostu droższe. Tańsze materace piankowe niestety będą wykonane z podstawowej pianki poliuretanowej, która nie jest najtrwalszym rozwiązaniem. Dlatego jeśli szukamy materaca o właściwościach ortopedycznych, dobrze amortyzującego i dopasowującego się do ciała, ale w dobrej cenie warto zainteresować się materacami kieszeniowymi. Są to sprawdzone materace i można z łatwością znaleźć model odpowiadający nam wszystkimi parametrami.

Każdy z nas jest inny, dlatego też materac należy dobrać indywidualnie. Nie ma jednego produktu, który spełni oczekiwania każdego. Z tego względu różnych w budowie materacy nie można i nie da się oceniać w kategorii lepszy i gorszy. Zarówno materace piankowe jak i sprężynowe mają swoje plusy i minusy- wszystko zależy od tego czego oczekujemy.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama