Jaka suplementacja jest wskazana w okresie menopauzy?

Jaka suplementacja jest wskazana w okresie menopauzy?
Jaka suplementacja jest wskazana w okresie menopauzy?

Menopauza to fizjologiczny proces, czasowo umiejscowiony pomiędzy okresem rozrodczym a procesem przekwitania. Najczęściej rozpoczyna się około 45 – 55 roku życia i towarzyszy jej szereg uciążliwych objawów. Mowa o wahaniach nastroju, uderzeniach gorąca, kołataniu serca, przybieraniu na wadze. Poza tymi zauważalnymi bardzo szybko objawami menopauzy, istotne są towarzyszące im zmiany hormonalne, a także wzrost ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych. Dla zachowania optymalnego zdrowia ważne jest dostarczenie najważniejszych w tym okresie składników odżywczych, zwłaszcza magnezu i potasu, kwasów omega 3, witamin d3 oraz K2.

Zadbaj o mocne kości – zapobiegniesz osteoporozie

W okresie menopauzy dochodzi do spadku stężenia estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Hormony te wykazują ochronny wpływ na kości, a spadek ich poziomu prowadzi do rozwoju osteoporozy. Najczęstszym postępowaniem profilaktycznym jest zwiększenie spożycia wapnia, ale to nie wystarczy. Konieczne jest suplementowanie także witamin D3 i K2. Działanie witaminy D3 i K2 na kości sprowadza się do kierowania wapnia do kości, co pozwala na optymalne wykorzystanie tego pierwiastka w celu zwiększenia gęstości kości. Suplementacja potasu pozwala ograniczyć wydalanie wapnia z moczem, co także wpływa na wzrost wytrzymałości kości, także magnez i kwasy omega 3 przysłużą się wzmocnieniu kości.

 

Wzmocnij serce i układ krwionośny

Menopauza zwiększa ryzyko rozwoju chorób układu krążenia. Zmienia się profil lipidów we krwi, może wzrosnąć ciśnienie krwi, może dojść do zaburzenia krzepliwości krwi. Jak temu zapobiec? Witamina D – jak już wspomniano – kieruje wapń do kości. Jednocześnie działanie witaminy D ukierunkowane jest na zapobieganie zwapnieniu tętnic i serca. Jeśli w organizmie znajduje się sporo wapnia, ma on tendencję do kumulowania się w tkankach miękkich. Witaminy D i K zapobiegają temu zjawisku, chroniąc układ sercowo – naczyniowy przez rozwojem miażdżycy i jej powikłań.

Wzmacniająco na serce działa także magnez i potas – są one niezbędne dla prawidłowej pracy serca, skurczu mięśnia sercowego oraz przewodzenia impulsów. Zaś kwasy omega 3 redukują ryzyko rozwoju hiperlipidemii, miażdżycy, nadciśnienia czy zawału.

 

Spowolnij procesy starzenia się organizmu

Okres menopauzy to czas, w którym większość kobiet zaczyna odczuwać wpływ upływającego czasu. Na skutek zmniejszenia się poziomu estrogenów dochodzi do pogorszenia się kondycji skóry, pojawia się coraz więcej zmarszczek, skóra traci jędrność i gęstość. Włosy mogą w nadmiarze wypadać, a paznokcie stają się łamliwe. Starzenie się organizmu to jednak nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym – mowa także o nasilonym rozwoju chorób przewlekłych. Zapobiec tym niekorzystnym zmianom można na wiele sposobów, a wszystkie sprowadzają się do neutralizacji wolnych rodników i wspomagania pracy najważniejszych układów – sercowo – naczyniowego i nerwowego, odpornościowego i hormonalnego.

Antystarzeniowe działanie witaminy D sprowadza się do wzmocnienia włosów i skóry, ale także hamowania rozwoju większości chorób cywilizacyjnych, łącznie z nowotworami. Podobnie działa witamina K oraz kwasy omega 3. Także potas i magnez są uznanymi suplementami wspomagającymi pracę wielu układów i ograniczającymi rozwój chorób serca czy układu nerwowego. Okres menopauzy to zatem doskonały moment, aby na stałe wdrożyć suplementację tych związków, w przypadku których bardzo często stwierdzany jest niedobór – witaminy D i k, magnezu i potasu, kwasów omega 3.

Jednocześnie należy zadbać, aby stosowane suplementy były najwyższej jakości – tak jak witaminy Cheers, wyróżniające się jakością premium. Te suplementy diety zawierają wyłącznie składniki najwyższej jakości – i tylko je. Nie ma zatem w preparatach Cheers zbędnych, szkodliwych dodatków. Są wyłącznie naturalne związki prozdrowotne w optymalnych dawkach, wyróżniające się doskonałą bioprzyswajalnością i skutecznym działaniem.

Dowiedz się więcej: cheers.com.pl/wiedza/menopauza-witamina-k/

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Białe kubki porcelanowe - 5 inspiracji
Kubki wykonane z białej, wysokogatunkowej porcelany są prakt...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 12:17
Gdzie umieścić pralkę? Architekt wnętrz podpowiada
Gdzie powinna stać pralka? Odpowiedź na to pytanie wydaje si...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 10:05
Tarta flambée, coca catalana, a może amerykańska z podwójnym serem? Poznaj rodzaje pizzy z całego świata
Jeśli pizza, to Włochy? Zdecydowanie tak. To słoneczna Itali...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 10:50
Jak przygotować oczy do długiej podróży samolotem?
Zbliża się weekend majowy, a także niektórzy już zaczynają p...
środa, Kwiecień 18, 2018 - 09:43

  

Reklama